Bytový architekt a interiérový dizajn

Bytový architekt to vidí inak.

Rešpektujeme dom, ktorý vytvoril stavebný architekt.

Neváhajte sa spýtať nášho architekta, koľko bytových návrhov vrátane uskutočnených realizácií vytvoril. Máme toho za sebou naozaj veľa. Náš tím architektov tvorí originálny dizajn. Základom tohoto tímu sú dvaja bytoví architeti, ktorý pracujú v našej firme už od samotného začiatku a za 25rokov trvania firmy Alnus zrealizovali veľké množstvo interiérov doma aj v zahraničí. Ostatní mladí architekti, ktorí čerpajú skúsenosti od svojich starších kolegov, dodávajú tímu stále moderného ducha.

Len ťažko dosiahnete kvalitného výsledku oddelením návrhu od dodania a kompletnej realizácie. Náš tím interiérových dizajnérov je úzko spätý s výrobnými technikmi. Ich návrhy sú podrobne konzultované a všetky technické detaily riešené v tíme s dlhoročnými skúsenosťami. Preferujeme systematický postup pre najlepší výsledok.

Navrhujeme atraktívne dizajn interiérov & kvalitnú dodávku realizácie.

Ako prebieha proces zákazky?

Systematický postup pre najlepší výsledok.

01

Podklady

Pokiaľ sme vás zaujali a páči sa vám naša práca, neváhajte a zašlite nám pôdorys vášho domu, či bytu. Napíšte hrubú predstavu o tom, o čo máte záujem a prípadne v akom rozsahu.

02

Osobné stretnutie

Po preštudovaní vášho pôdorysu sa vám telefonicky ozveme, ozrejmíme prípadné nejasnosti, doplníme chýbajúce informácie a dohodneme konkrétny termín osobného stretnutia. Na osobnom stretnutí prejdeme všetky vaše požiadavky, finančné predstavy a dohodneme sa na ďalšom postupe, ktorý vám bude vyhovovať.

03

3D model interiéru

Na základe výkresovej dokumentácie a vašich požiadaviek vytvoríme viaceré dispozičné varianty a následne niekoľko dizajnových variantov v 3D. Na ďalšom stretnutí tieto varianty prejdeme, prediskutujeme výhody a nevýhody každej z nich, spripomienkujeme a poznamenáme všetky zmeny. Do nasledujúcej schôdzky všetko zapracujeme do návrhu a spoločne s vami doladíme všetko ostatné.

04

Farebné vizualizácie

Po odsúhlasení požadovaného interiéru v 3D vyberieme konkrétne materiálové a farebné kombinácie pre spracovanie vizualizácií. Uvidíte niekoľko rovnakých perspektívnych pohľadov interiéru. Tie môžete medzi sebou porovnať a vytvoriť si vlastný názor, ktorý variant najviac lichotí vášmu oku.

05

Technické výkresy

Po odsúhlasení všetkých zmien a detailov vášho interiéru pripravíme výkresovú dokumentáciu všetkých rozvodov, svetelných okruhov, vypínačov a zásuviek pre realizačnú firmu. Výkresová dokumentácia bude spracovaná aj pre zhotovenie lokálne znížených sádrokartónových podhľadov so všetkými detailmi. Je na vás či lokálne znížené podhľady zhotovíme my, alebo vaša stavebná firma.

06

Zameranie

Po zhotovení všetkých elektroinštalácií, sádrokartónových podhľadov priestor odborne zameriame. Na základe toho spracujeme kompletnú výkresovú dokumentáciu. Všetky zmeny v dôsledku merania s vami prekonzultujeme, doladíme a finálne odsúhlasíme výkresovú dokumentáciu. Podľa vašej náročnosti môžete po dohode ovplyvňovať proces výroby a konkrétne detaily.

07

Výroba

Po odsúhlasení výkresovej dokumentácie a všetkých detailov bude zahájená samotná výroba. Doba trvania výroby je odsúhlasená zmluvou o dielo na samotnom začiatku procesu. Výroba trvá zhruba 3 mesiace, podľa momentálnej vyťaženosti, voľby konkrétnych materiálov a ich dostupnosti. Náročnejším klientom ponúkame možnosť ovplyvňovať výber konkrétnej textúry žuly, onyxu, ale aj samotnej dýhy.

08

Montáž

Po ukončení výroby kontaktuje klienta náš vedúci výroby a po vzájomnej dohode spolu doladia termíny inštalácie interiéru. Prizveme elektrikára , ideálne toho, ktorý realizoval všetky elektroinštalácie na stavbe, aby vykonal všetky zapojenia a bol prítomný v priebehu montáže interiéru. Po montáži všetkých objednaných kusov bude dielo predané klientovi.