Lokálne znížené podhľady

Svetelné scény

V modernom interiéri je na prvom mieste veľký a otvorený priestor so sklenenými oknami a širokým výhľadom. Ako pritom docieliť útulnosti? Vyriešili ste správne akustickú pohodu interiéru? Viete ako rozvrhnúť svetlo v priestore, a prečo mať možnosť voľby svetelnej scény pre konkrétnu potrebu?

Svetelné scény sú veľmi dôležité. Môžete si vytvoriť svetlo v danej časti interiéru na prácu, na čítanie, na sledovanie televízie, alebo na intímnu atmosféru. Viacero druhov osvetlenia umožňuje viac svetelných scén pre potreby konkrétnych činností. Ideálnym riešením sú veľmi obľúbené lokálne znížené podhľady, ktoré poskytujú mnoho kombinácií svetla vrátane ďalších technických riešení ( rekuperácia, odťah digestora, zakrytie potrebných kabeláží, zakrytie koľajníc pre záclony, klimatizácia, akustika, atd.)

Značná časť ľudí si pri kupovaní nového domu uvedomuje dôležitosť krásneho dizajnu, ale zabúda na to, že v novom dome budú predovšetkým žiť. Stavebný architekt často pozná slová ako „akustika“ len zo školy – veď predsa atraktívna stavba, to je hlavne dizajn, priestor, minimalistický vzhľad a krásny výhľad! Neuvedomuje si dôležitú úlohu akustickej vyváženosti v celkovom pocite pohody a útulnosti. Problémom sa potom zaoberá príliš pozde, pokiaľ je vôbec riešiteľný, stojí to zákazníka nemalé finančné prostriedky.

Architekti a dizajnéri firmy Alnus sa komplexným návrhom a realizáciám venujú už 25rokov. Funkčný dizajn pre nich nikdy nieje len záležitosťou nablýskaného vzhľadu a vždy sa zaoberajú všetkými problémami skutočného bývania, vrátane akustiky a osvetlenia. Farebnú vyváženosť umocňujú variabilnými svetelnými scénami. Kombinácie s lokálne zníženými podhľadmi následne dotvárajú akusticky príjemnú atmosféru pre vaše bývanie.

Zverte svoje potreby ľuďom, ktorí riešia a realizujú interiéry už 25rokov – doma aj v zahraničí. Kontaktujte nás!

Prehliadnite si tiež našu videogalériu a fotogalériu, kde sa dozviete viac.